HAKKIMIZDA

Başkandan

Başkandan

Değerli Üyelerimiz, Saygıdeğer İş Çevresi, 

GÜSİAD, 1994 yılında başlatılan çalışmalar sonucu 1996 yılında resmi kuruluşunu tamamlamıştır. Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen başta kurucu üyelerimize, onursal Başkanımız Sn.Aydın Doğan olmak üzere derneğimizin gelişimine katkı koyan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. 

Öncelikle, 

2017 Haziran ayında yapılan genel Kurul ile  yönetimimize ve bizlere güven duyan üyelerimize teşekkür ediyorum.Çok önemli saydığım bir teşekkürü de, derneğimizin kuruluşundan 2017 yılı haziran ayında başkanlık  görevini kendilerinden devraldığımız derneğimize 11 yıl başkanlık yapmış, kıymetli hocamız Prof.Dr.Kenan Aydın beye  olacaktır. Kendilerinden önceki başkanlarımızın yanında Sn.Hocamızın  emekleri Güsiadın hatıralarında altın harflerle yazılı kalacaktır. 

Güsiad, geçtiğimiz aylarda tüm Gümüşhaneli hemşerilerimize sonsuza dek armağan olarak kalacak bir öğrenci yurdunu tamamlamış ve hizmete açmıştır. Bu tesisin gerçekleşmesinde, Güsiada destek veren ve birçok projede çalıştığımız  Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneğinin çabalarına başta başkanı Metin Akagün ve başkan Yardımcısı Av.Çetin Kantek ağabeylerimize, projenin başlaması için yönetimimize destek veren ve başlangıç enerjisini harekete geçiren Yönetim Kurulu Üyemiz, Sn.Muammer Beyaza, arsa tahsisinin sağlamasında öncülük eden Sn.Basri Erdoğana, imalat uygulamasında emeği geçen Sn.Yaşar Topçuoğluna, Sn.İhsan Akdemire projesini çizen İnşaat Müh. Sn.Serkan Kayaya  tüm bu süreçlerin belediye ile olan işlemlerinin sağlanmasında destek veren Esenyurt Belediye Başkanımız Sn.Necmi Kadıoğluna,   ve projenin uygulamasında emek, maddi katkı sağlayan ve katkı veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. 

Değerli Üyelerimiz, 

Yeni yönetimimizle birlikte, Güsiadın ortaya koyduğu emek ve gayretleri daha yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Güsiadımızı iş dünyasının STK ları içinde markalaştırmak için sistematik, sürdürülebilir ve katma değeri yüksek programlarla sizlerle beraber olacağız. İlk olarak  mensuplarımızın iş alanlarını;  önce birbirimize, sonra bölgemize, sonra ulusala ve son aşamada da ihracat kabiliyetlerine katkılar koymayı planlıyoruz. Bunun yanında, başta Gümüşhane Şube Başkanlığımız olmak üzere, Ankaradaki iş adamları derneği olan GİAD dahil,  büyük şehirlerdeki temsilciliklerimizle birlikte tüm hemşerilerimizin iş gücünün envanterini oluşturup, güç birliği yapmaya gayret edeceğiz. Gümüşhane Valiliğimiz, Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Ticaret Sanayi Odası, Gümüşhane il ve İlçe Belediye Başkanlarımız,Kelkit Ticaret Odası, mevcut ve önceki dönem milletvekillerimiz ve yerel medyamızla birlikte gelişimin gücünü birlikte sürükleyeceğiz. 

Yılda bir Gümüşhanede İş Adamları Kurultayı Programımızla Gümüşhaneye yatırımları teşvik edecek girişimleri zorlayacağız. 

Her yıl bir ilçede bir atölye projemiz ile memketimizde istihdamı ve iş geliştirme süreçlerine destek sağlamayı planlıyoruz. 

DOKİŞ dediğimiz, Doğu Karadeniz İş Birliği projesini komşu illerimiz olan Trabzon, Erzincan,Bayburt,Giresun la birlikte İstanbul Merkezli geliştirerek bölgesel gelişimi destekleyecek enerjiye dönüştürmek istiyoruz. 

Gümüşhane Üniversitesi ile başta inşaat ve gıda sektörü olmak üzere Gümüşhanenin en güçlü alanlarında ortak çalışmalar için birlikte güç üretecek sistemlere akademik gücü yanımıza alarak hareket edeceğiz. Ayrıca, Gümüşhanede GÜSİAD Hatıra Ormanı, çevre dostu programlar olmak üzere birçok iz bırakan sosyal projeler de çalışmalarımız arasında. 

Önümüzdeki günlerde 3 yıllık çalışma dönemimizin iş planlarınızı paylaşmaya çalışacağız,  

Saygılarımla, 


Yüksel YALÇIN 

GÜSİAD Genel Başkanı0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link