HABERLER

GÜSİADa Yeni Katılımlar

04 Şubat 2015
Bu haber 1497 kez okundu.

GÜSİAD Yönetim Kurulu, Aylık Olağan Yönetim Kurulu toplantısını bu kez Mecidiyeköyde bulunan Şehri Bahçem Restoranda gerçekleştirdi. Toplantı, Mecidiyeköyün çok merkezi bir yerinde GÜSİAD Genel Merkezine de çok yakın olan ve restoran sahibi değerli hemşehrimiz Sn. Halit AKÇAYın ev sahipliğinde gerçekleşti.

GÜSİAD Yönetim Kurulu toplantısı geçen ay olduğu gibi bu ay da yeni üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya üyelik süreci başlatılan Gümüşhaneli 10 genç işadamı katılmıştır.

GÜSİAD Genel Başkanı Prof.Dr. Kenan Aydın açılış konuşmasında; Derneğimize yeni üyelerin katılımı bize güç katacaktır. Yeni katılımlarla sağlayacağımız güçle yeni projelere el atacağız. Bu girişimlerden beklentimiz, girişimci işadamlarımızın birbirleri ile ticari ilişkilerinin geliştirilmesi ve birbirlerinin faaliyet alanlarını pazarlayabilecek iletişim gücüne katkı sağlayabilmeleridir. GÜSİAD bugüne kadar birçok projenin hayata geçirilmesinde işadamlarını motive etmeye çalışmıştır. Bunların bazıları gerçekleşirken bazıları da maalesef geçmişte yaşanan makro ekonomik olumsuzluklar nedeniyle gerçekleşememiştir. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde Gümüş Vadi projesi ile ilgili çalışmalarımıza kaldığı yerden devam edeceğiz. Bu arada Güsiadın halen devam eden çok amaçlı sosyal tesisleri projesine de hem mevcut üyelerimizin hem yeni üye olan işadamlarımızın desteklerini bekliyoruz. Ayrıca, Güsiad bünyesinde yıllardır sürdürdüğümüz burs konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir. Üyelerimizin taahhütlerini takip etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda üyelerimizden alacağımız bir adet bursu dahi çok önemsiyoruz. Bu destekler bizim çocuklarımıza destek olacak, onların daha iyi şartlarda okumalarına katkı sağlayacaktır. Bugün maalesef ekonomik şartlarından dolayı okuyamayan, okulunu bırakan kayıt dahi yaptıramayan öğrencilerimiz olduğunu görüyoruz, bizlerin bu konuda atacağı bir hayırlı adım onların geleceğini yani bizlerin, ülkemizin geleceğine bir yatırım olacaktır. Üyelerimizi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum dedi. Prof.Aydın daha sonra, Günöp üniversite öğrencileri Platformu Başkanı Birgül Baltaya söz verdi. Birgül balta, Gümüşhaneye ekibiyle birlikte bizzat giderek seçtikleri okullarda öğrencilere sağlayacakları çanta, bot ve diğer kırtasiyeler için Güsiad dan 5.000 TL lik açıkları konusunda destek istedi. Toplantıda bu desteğin ve ayrıca iki adet bilgisayarın Sn. Metin Akagün tarafından sağlanmasından dolayı Günöp adına Başkan Birgül Balta teşekkürlerini ifade ettiler.

Toplantıda; aşağıda isimleri belirtilen işadamları için üyelik süreci başlatılmıştır. 1. Adem Akdemir 2. Dr. Atilla Yılmaz 3. Çağlar Karamanlı 4. Bayram Kurtarmış 5. Durbaba Turan 6. Neslihan Polat 7. Halit Akçay 8. Özcan Özbey 9. Recai Alp 10. Selim Kadakal 11. Zafer Uçan Toplantıda işadamlarına Katılımcı Beratları Genel Başkan Prof.Dr.Kenan Aydın, Başkan Yardımcıları Muammer Beyaz ve Yüksel Yalçın tarafından takdim edildi.

Program sonunda evsahibi olarak Halit Akçay Güsiad yönetimine teşekkür ederek, Mecidiyeköydeki Şehri Bahçem tüm Gümüşhaneli hemşerilerimize açıktır, bekleriz dedi. Toplantıda söz alan Kolan Hastanesi Başhekimi Dr.Atilla Yılmaz önümüzdeki 2015 Genel Seçimlerinde aday adaylığı girişiminde olacağını, bu girişimini bir süre sonra basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacağını ifade etti.

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link