HABERLER

GÜSİADA 20 Üye Katıldı

13 Aralık 2014
Bu haber 2401 kez okundu.

Güsiad- Gümüşhane Sanayici ve İş adamları Derneği İstanbulda üyeleri ile buluştu. Hemşeri iş adamı Metin Uçar tarafından Eşraf Restaurantta verilen davette gerçekleşen programın ana teması "Güsiad Üyeleriyle Buluşuyor" oldu.Güsiad İstanbul Avrupa yakasında üyeleriyle bölgesel bir toplantı gerçekleştirdi.Güsiad Yönetim Kurulu üyelerinin yanında Güsiada 20 iş adamının yeni üye olduğu programda 35 iş adamı bir araya geldi. Eşraf Restaurantîn sahibi Metin Uçarın daveti ile gerçekleşen programda Güsiadın gündemi oldukça yoğundu.
Toplantı Güsiad Başkanyardımcısı Yüksel Yalçının açılış konuşması ve katılımcıların tanıtımı ile başladı.

Genel Başkan Prof.Dr.Kenan Aydın ise Güsiadın son dönem gerçekleştirilen faaliyetleri hakkında kısa bilgi verdikten sonra Güsiad Buluşma Programlarının ana temasını paylaştı.

Başkan Aydın;
- Güsiad olarak başta üyelerimizin iş alanlarında birbirinin müşterisi olacak bir dinamizmi kurmanın yanında hemşerilerimizin firma ve ürünlerini tanıtmaya katkı sağlayacak çalışmalara ağırlık vermemiz gerekiyor dedi. Bunun için Güsiad Yönetiminde Sektör Meclisi çalışması yaptık, başlangıçta İnşaat Komitesi, Eğitim Komitesi,Sağlık Komitesi ve Sanayi Komitesi olmak üzere oluşturmuş bulunuyoruz. Bunun yanında İstanbulda Bürokratlarımızla iletişimimizi koordine edecek bir birim oluşturyoruz.

Bu oluşumda, İnşaat Meslek Komitesi Başkanlığına Yüksel Hamzaoğlu, Eğitim Komitesi Başkanlığına Dr.Turay Kesler,Sağlık Komitesi Başkanlığına Prof.Dr.Özkan Ateş, Bürokratlar İletişim Birimine ise Gümüp Elektirik Komisyonu Başkanlığına ise Hasan Pezik atandığını duyurdu.

Başkan Aydın, Güsiada burs için müracat eden öğrencilere katılımcılardan burs talep etti. Programda 30 öğrenciye daha burs toplandı.
Programda, Güsiadın Esenyurtta devam eden ve tuğlaları tamamlanan 400 kişilik öğrenci yurdu ve çok amaçlı sosyal tesis binası inşaatı için destek talebinde bulunuldu. Programın son bölümünde ise, Güsiadın yeni üyelere beratları takdim edildi.
Başkan Kenan Aydın, Güsiadın üyelerle buuşma programlarının devam edeceğini, önümüzdeki ay ise Anadolu Yakasında Güdef Başkanı ve Güsiad Yönetim Kurulu üyesi Sn.Tahsin Söğüt tarafından düzenlenecek ikinci programda olacaklarını ifade etti.

İşte Güsiadın yeni üyeleri;

Metin Uçar,
Murat Gündüz,
Serkan Kaya,
Hikmet Karaman,
Ersin Beyaz,
Hasan Kulaksız,
Abdullah Canan,
Reşat Sağırkaya,
Davut Güncüz,
Turgay Gül,
Murat Balki,
Tacettin Kulaksız,
Basri Demir,
Yavuz Demir,
Dr.Turay Kesler,
Hasan Pezik,
Prof.Dr.Özkan Ateş
Recai Alp,
Alaatin Keleş,
Özcan Kocaman
Tayfun Gül
Programın son bölümünde, Güsiad projesine destek veren Şekav Genel Sekreteri Ramazan Kahveciye pilaket takdimi yapıldı.
Programa, Konyaspor eski Asbaşkanı Hasan Kulaksız misafir olarak katıldı. İş Adamı Kulaksız Güsiad Tarafından Konya İl Temsilcisi olarak atandı.
Programda ayrıca, başkan yardımcısı Muammer Beyaz, Yaşar Topçuoğlu, Çetin Kantek, Metin Akagün, Şekav Vakfı Başkanı Ali Beyaz, Eski Emniyet Müdürü Vedat Ali Yılmaz, Gümüp Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Güdef Başkanı Tahsin Söğüt, Giyad Başkan Yardımcısı Selçuk Balta, Boğaziçi Profil Sahbi Ümit Şeker, Mutlu İnşaat Yönetim kurulu Üyesi Furkan Hamzaoğlu, Eşraf Restaurant Basın Danışmanı ve Gündoğumu Gazatesi imtiyaz sahibi Veli Yılmaz, katıldı.
Program, katılımcıların genel değerlendirmeleri ile sona erdi.

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link