HABERLER

Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
30 Ağustos 2017
Bu haber 2215 kez okundu.
Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yalçın'ın mesajı şöyle;

Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Yalçın;

Türkiye Cumhuriyetinin doğuşunun müjdecisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Dünyasına armağan olsun. Bugünün gündemi de net olarak gösteriyor ki, sadece Türkiye sınırlarındaki değil dünya Türklerinin ve İslam dünyasının ümidi bir ülkeyiz. Bu pencereden baktığımızda sorumluluklarımız daha büyük. Öncelikle cumhuriyetimizin temellerini atan iradenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkü ve Kuvayi Milliyenin cesur, mert neferlerini, cepheden cepheye koşan yediden yetmişine ecdadı rahmetle minnetle yad ediyoruz. 
Cumhuriyetin  kuruluşunun önemi kadar onu yaşatmak ve ilelebet payidar kılmak da büyük bir sorumluluktur. Her bir karışı ecdad kanı ile sulanmış bu topraklarda gözü olanların  yerli bayileri ve parekendecilerinin de işbaşında olduklarını görüyoruz. Buna karşı tek gücün, kurucu ilkelerin sahiplenilmesiyle mümkün olabileceğinin dersini 15 Temmuzda bir kez daha gördük. Milli ve muhafazakar değerleri kullanarak alternatif yapılanmalara masum organizasyonlar gözüyle bakıp sıradan sivil toplum kuruluşu muamelesi yapmamamız gerektiğini artık ezberlemiş olmamız gerekiyor.
Gücün, eğitimli, çalışkan, üretken, kurucu değerlerimizi sahiplenen birliği temin edilmiş milletten geçtiği hepimizin malumudur. Bunu temin edecek irade yüce Türk Milletinin yüreğindedir.  Kıyamete kadar bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamaya and içmiş milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 

Yüksel YALÇIN 
Güsiad Genel Başkanı 

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link