HABERLER

GÜSİAD 2022-2023 BURS PROGRAMI

GÜSİAD 2022-2023 BURS PROGRAMI
16 Ekim 2022
Bu haber 16037 kez okundu.
Güsiad-Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği her yıl düzenli olarak üniversite öğrencilerine verdiği 2022-2023 eğitim öğretim dönemi burs programını duyurdu. 2021-2022 yılı 330 öğrenciye kişi başı 1.000 TL olarak burs dağıtmış olan GÜSİAD, bu yıl bu miktarı yine 330 adet kişi başı 1.500 TL olarak planlamıştır.

Değerli Öğrenciler,
Güsiad olarak 18 yıldır kesintisiz siz değerli öğrencilerimize burs desteği sağlamaktayız. Bu yıl da, sağlıklı bir burs programı için oluşturduğumuz burs komitemiz, çalışmalara başlamıştır. Amacımız sizlerin eğitim giderlerinize imkanlarımız ölçüsünde destek sağlamaktır.  

“Geçtiğimiz Yıl 330 Öğrencimize Burs Desteği Sağladık, Bu yıl da aynı sayıda öğrencimize burs vermeyi planladık. 
Kovid 19 başta olmak üzere dünyadaki ekonomik kriz, doğal olarak iş dünyamızı da olumsuz etkilemiş durumdadır. Ancak, eğitim GÜSİAD’ımızın her zaman öncelikleri arasında olmuştur. İş dünyamızı dolayısı ile üyelerimizi de olumsuz etkileyen tüm şartlara rağmen bu yıl 330 adet öğrenci bursu dağıtım planı yapmış bulunmaktayız. Enflasyonun beklenenin üzerinde artmasıyla bizler de burs miktarında artış yaparak 1000TL lik kişi başı burs ücretini 1.500 TL ye çıkardık.  Burslarımızın 50 adedi GÜKAV- Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı üzerinden Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerine, 20 adeti ulusal ve uluslararası sporlarda başarılı olmuş öğrencilerimize, 20 Adeti ise Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Öğrencilerimize, 240 ise Gümüşhaneli Üniversiteli Öğrencilerimize olmak üzere toplamda 330 adet bursu öğrencilerimizin hesaplarına yatıracağız. Daha fazla burs kaynağı temin etmemiz halinde burs sayılarımız artırılacaktır.  

Bildiğiniz üzere; Güsiad olarak, 18  yıldır sürekli ve düzenli olarak  Gümüşhane’li üniversiteli öğrencilerimize belirlenmiş ve yayınlanmış kriterler doğrultusunda burs desteği sağlamaktayız. 2022-2023 için, Güsiad Yönetim Kurulunca oluşturulmuş, Prof.Dr.Kenan Aydın, Sn.Muammer Beyaz, Sn.Tuna Coşkun, Sn.Soner Keleş, Sn.Serkan Kaya, Av.Emsal Gürler, Sn.Tahsin Söğüt, Sn.Yunus Akçay, SN.Mahir Bozalan’dan oluşan burs komitesi aşağıda belirlenmiş kriterlere uygun olarak burs müracaatlarını alarak değerlendirecektir.
Burs müracaatlarımız GÜSİAD web sitesi www.gusiad.org.tr  üzerinden “Burs Müracaat Formu” doldurularak yapılacaktır.
Burs Müracatları: 20 Ekim- 20 Kasım 2022 tarihleri arasındadır.
Bu çalışma kapsamında duyurusu yapılan aşağıda yer alan kriterlere uygun olan müracaatlar işleme alınacaktır. Bu şartları sağlamayanlar ise işleme alınmayacaktır. Bu vesile ile bu öğretim döneminde, yarınlarımızın ümitleri olan siz değerli gençlerimize GÜSİAD Yönetimi ve Üyeleri adına başarılar diliyoruz. 

 Yüksel YALÇIN 
Güsiad Genel Başkanı 
16 Ekim 2022

Güsiad-Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği 2022-2023 Öğretim Yılı  Burs Şartları;
1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,  
2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç,  2. – 3. -  4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,
3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine burs ödemesi yapılacaktır, ancak müracaat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.
4. 2022-2023 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 1500 TL olmak üzere  tek seferde veya (750 TLx2 olarak) 2 taksit halinde yatırılabilecektir.   
5. Burs müracaat tarihi 20 Ekim- 20 Kasım 2022 tarihleri arasındadır.  
6.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Ocak 2023 ayı içinde web sitemizden yayınlanacaktır.  
8. Burs ödemeleri  1 Şubat- 30 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.
9.Burs müracaatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr)  web adresimizden girerek  “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri;
 GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği’
 Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri   gerekmektedir.
10. Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Okulu öğrencileri, “Milli Eğitim İl Müdürlüğümüz”, Spor Dallarında verilecek burslar “Spor İl Müdürlüğümüz” Tarafından yazılı olarak bildirilecektir.  
Burs Başvurusu İçin Gerekli Diğer Belgeler:
- Gümüşhaneli olmak,  
- Burs Başvuru Formu Çıktısının alınması,
- Güncel tarihli, imzalı ve mühürlü Transkript belgesi (imzasız ve mühürsüz belge kabul edilmez)
- Güncel Tarihli Öğrenci Belgesi (e-devlet yada okuldan)
- Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Yeni kimliklerde doğum yeri yazmadığından yeni kimliğe sahip öğrenciler ek olarak e-devlet üzerinden "Nüfus Kayıt Örneği" göndermelidir.)
- Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
- 1 Adet Fotoğraf
 Notlar; 
1.     Burs değerlendirmeleri neticelenince GÜSİAD WEB SİTESİNDEN yayınlanacaktır. Dernek merkezi telefonla aranmayacaktır. Öğrencilere burslar kaynak   sağlandıkça yukarıda belirlenen tarih aralıklarında ödenecektir.  
2.     Yukarıda tanımlanan şartları karşılamayan öğrencilerimiz ve  eksik veya hatalı evrakla yapılan başvurular katiyetle dikkate alınmayacaktır.
3.     Müracaat şartları tutmayan öğrencilerin, müracaat etmemeleri, şartlar tutmuyorsa santral meşguliyeti olmaması bakımından telefon ile rahatsız   etmemelerini rica ederiz.
4.  Müracat bilgileri, derneğimizde kişisel verileri koruma esasına göre muhafaza edilmekte olup, burslarla ilgili bilgi 
     edinme hakkı sadece müracat edene  aittir.  
 İletişim : Mahir Bozalan/İdari İşler Müdürü

Haber Resimleri

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link