HABERLER

GÜSİAD 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Açıklaması

GÜSİAD 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Açıklaması
29 Ekim 2019
Bu haber 10147 kez okundu.
Güsiad olarak her yıl düzenli olarak Gümüşhane'li Üniversite Öğrencilerine sağlamış olduğumuz burslara ilişkin, 2019-2020 Eğitim Dönemi duyurumuz şu şekildedir;

Değerli Öğrenciler,


Güsiad olarak 15  yıldır Gümüşhane’li üniversiteli öğrencilerimize belirlenmiş kriterler doğrultusunda burs desteği sağlamaktayız. Bu Eğitim dönemi olan 2019-2020 için, Güsiad Yönetim Kurulunca oluşturulmuş, Prof.Dr.Kenan Aydın,Sn.Muammer Beyaz, Sn.Yaşar Topçuoğlu, Sn.Soner Keleş,Sn.Serkan Kaya ve  Sn.Yunus Akçay dan oluşan burs komitesi aşağıda belirlenmiş kriterlere uygun olarak burs müracatlarını alarak değerlendirecektir. Bu çalışma kapsamında duyurusu yapılan kriterlere uygun olan müracatlar işleme alınacaktır. Bu şartları sağlamayanlar ise işleme alınmayacaktır. 

Güsiad olarak, geçtiğimiz yıllarda bir eğitim döneminde 500 leri aşan sayıda burs desteği sağladığımız dönemler olmuştu.Ancak, son birkaç yıldır Güsiad’ın öğrenci yurdu projesine yaptığı yatırımlar ve piyasalardaki ekonomik şartlardan dolayı  bu sayıda azalma zorunlu hale gelmiş, buna rağmen geçtiğimiz eğitim döneminde ise 200 civarında öğrenciye burs desteği sağladık.
Bu yıl, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz piyasa şartlarından dolayı, burs desteği talep ettiğimiz Güsiad üyesi  iş adamlarımızın zor şartlarını
 dikkate alarak, 100 öğrenci asıl listede, 50 si ise yedek olmak üzere toplamda 150 öğrencimize burs sağlayabileceğiz. Burs dağıtımımız öncelikle asıl listeden başlayacaktır. Bu dönem içinde daha fazla sayıda kaynak sağlayabilmemiz bu sayıyı artırabiliriz.  Öğrencilerimizden ricamız, aşağıda belirlenmiş şartları tutanların en geç 20 Kasım 2019a kadar müracat etmeleridir. Burs şartlarımız ise, aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. 

Bu vesile ile, bu öğretim döneminde de, yarınlarımızın ümitleri olan siz gençlerimize eğitimleriniz de başarılar diliyoruz. 

Yüksel YALÇIN 
Güsiad Genel Başkanı, 
28 Ekim 2019

 

 

Güsiad Burs Şartları


1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,  

2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç,  2. – 3. -  4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,

3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine ödenecektir,ancak müracat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.

4. Burs sağlanacak öğrenci sayısı işadamlarından alınacak taahhütlere bağlı olarak belirlenecektir,

5. 2019-2020 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 750 TL olmak üzere  tek seferde veya taksitli yatırılabilecektir.   
5. Burs müracat tarihi 01-20  Kasım 2018 tarihleri arasındadır.  

6.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Aralık ayı içinde web sitemizden yayınlanacaktır.  
7. Burs ödemeleri 1 Şubat-30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

8.Burs müracatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr)  web adresimizden girerek  “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri;
 GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği’

 Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri, gerekmektedir.

 

Burs Başvurusu İçin Gerekli Diğer Belgeler:


- Gümüşhaneli olmak,  

Burs Başvuru Formu Çıktısı

- Güncel tarihli, imzalı ve mühürlü Transkript belgesi (imzasız ve mühürsüz belge kabul edilmez)
- Güncel Tarihli Öğrenci Belgesi (e-devlet yada okuldan)

- Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Yeni kimliklerde doğum yeri yazmadığından yeni kimliğe sahip öğrenciler ek olarak e-devlet üzerinden "Nüfus Kayıt Örneği" göndermelidir.)
- Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

- 1 Adet Fotoğraf


Not: Eksik ve hatalı evrakla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır !


Not: Müracat şartları tutmayan öğrencilerin, müracat etmemeleri, şartlar tutmuyorsa santral meşguliyeti olmaması bakımından telefon ile rahatsız etmemeleri, özellikle bilgi alınması zorunlu ise  info@gusiad.org.tr adresinden eposta göndermelerini rica ederiz.

 

İletişim Bilgileri: Yetkili Sn.Mahir Bozalan Telefon: 0 212 289 29 50

Haber Resimleri

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link