HABERLER

GÜSİAD 2018-2019 BURS DUYURUSU

GÜSİAD 2018-2019 BURS DUYURUSU
09 Ekim 2018
Bu haber 14399 kez okundu.
Güsiad olarak, 2018-2019 öğretim dönemi için üniversite öğrencilerine burs programı konusunda toplantımızı yaparak burs komitemizi oluşturduk. Bu dönem için burs programı kapsamında açıklamamız şöyle;

Değerli Öğrenciler,


Güsiad olarak 14  yıldır Gümüşhane’li üniversiteli öğrencilerimize belirlenmiş kriterler doğrultusunda burs desteği sağlamaktayız. Bu öğretim dönemi olan 2018-2019 için, Güsiad Yönetim Kurulunca oluşturulmuş, Onursal Başkanımız Prof.Dr.Kenan Aydın,Sn.Muammer Beyaz, Sn.Yaşar Topçuoğlu, Sn.Soner Keleş, Av.Emsal Gürler ve  Sn.Yunus Akçay dan oluşan burs komitesi aşağıda belirlenmiş kriterlere uygun olarak burs müracatlarını alarak değerlendirecektir. Bu çalışma kapsamında duyurusu yapılan kriterlere uygun olan müraacatlar işleme alınacaktır. Bu şartları sağlamayanlar ise işleme alınmayacaktır. 

Güsiad olarak, geçtiğimiz yıllarda bir eğitim döneminde 700 leri bulan sayıda burs desteği sağlamıştık. Ancak, son birkaç yıldır Güsiad’ın öğrenci yurdu projesine yaptığı yatırımdan dolayı bu sayıda azalma zorunlu hale gelmişti. Ancak buna rağmen bu yatırım döneminde de ortalama 200 civarında öğrenciye burs desteği sağladık.
Bu yıl ise, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz piyasa şartlarından dolayı, burs desteği talep ettiğimiz Güsiad üyesi  iş adamlarımızın zor şartlarını da dikkate alarak, sınırlı sayıda burs desteği sağlayabileceğiz.Ümit ediyoruz ki, bu şartlar düzeldiğinde daha çok öğrencimize burs imkanları sağlayabileceğiz. Bu döneme ilişkin, burs şartlarımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. 
Bu vesile ile, bu öğretim döneminde de, yarınlarımızın ümitleri olan siz gençlerimize eğitimlerinizde başarılar diliyoruz. 

Yüksel YALÇIN 
Güsiad Genel Başkanı, 
8 Ekim 2018

 

 

Güsiad Burs Şartları


1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,  

2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç,  2. – 3. -  4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,

3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine ödenecektir,ancak müracat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.

4. Burs sağlanacak öğrenci sayısı işadamlarından alınacak taahhütlere bağlı olarak belirlenecektir,

5. 2018-2019 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 750 TL olmak üzere  tek seferde veya taksitli yatırılabilecektir.   
5. Burs müracat tarihi 15 Ekim-15 Kasım 2018 tarihleri arasındadır.  

6.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Aralık ayı içinde web sitemizden yayınlanacaktır.  
7. Burs ödemeleri 1 Şubat-30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

8.Burs müracatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr)  web adresimizden girerek  “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri;
 GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği’

 Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri, gerekmektedir.

 

Burs Başvurusu İçin Gerekli Diğer Belgeler:
– Gümüşhaneli olmak,  

--Burs Başvuru Formu Çıktısı
– Öğrenci Transkript
– Öğrenci Belgesi
– Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 
--Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
– 1 Adet Fotoğraf

 

Not: Müracat şartları tutmayan öğrencilerin, müracat etmemeleri, şartlar tutmuyorsa santral meşguliyeti olmaması bakımından telefon ile rahatsız etmemeleri, özellikle bilgi alınması zorunlu ise  info@gusiad.org.tr adresinden eposta göndermelerini rica ederiz.

 

İletişim Bilgileri: Yetkili Sn.Mahir Bozalan Telefon: 0 212 289 29 50

0212 289 29 50 info@gusiad.org.tr
© 2015 GUSİAD - Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Link Link Link